Hakkımda

1975 yılında Kırıkkale’de doğdum. İlk ve orta öğrenimimi Kırıkkale’de tamamladım. 1993-1999 yılları arasında Gülhane Askeri Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimimi tamamlayarak ‘Tıp Doktoru’ ünvanını aldım. 2000-2005 yıllarında GATA Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanlığı’nda Göz Hst. İhtisas eğitimimi yaptım. 2005 yılında Göz Hst. Uzmanı oldum. 2005-2010 yılları arasında GATA Göz Hst. AD. Bşk.’da, 2010-2013 yılları arasında Etimesgut Asker Hastanesi’nde uzman hekim olarak görev yaptım. 2012 yılında Göz Hastalıkları Doçenti oldum. 2013-2016 yılları arasında GATA Göz Hst. AD Bşk.da öğretim üyesi olarak çalıştım. İyi derecede İngilizce bilmekteyim. Evliyim ve üç çocuk babasıyım. 

2010 yılında ‘International Council of Ophthalmology’ tarafından yapılan ‘The Full Basic Science Examination in Ophthalmology’, ‘The Clinical Sciences Examination in Ophthalmology’ ve ‘The Advanced ICO Examination’ sınavlarının tamamını geçerek FICO (Fellow of International Council of Ophthalmology’ ünvanını kazandım.

2012 yılında European Board of Ophthalmology sınavını geçerek FEBO (Fellow of European Board of Ophthalmology’ ünvanını aldım.

Katarakt cerrahisi, retina cerrahisi, glokom cerrahisi, göz kapağı cerrahileri, şaşılık cerrahisi ve oküler elektrofizyolojik testler konularında deneyimim vardır.
96 adet uluslararası makalem, 18 adet ulusal makalem, 45 adet uluslararası kongre ve sempozyum sunumum ve 33 adet ulusal kongre ve sempozyum sunumum bulunmaktadır

Kayseri Göz Doktoru-Doç.Dr. Fatih Çakır Gündoğan
Doç. Dr. Fatih Çakır Gündoğan

Ulusal Oftalmoloji Kongrelerinde 10 adet panelist olarak sunumum mevcuttur. Ayrıca 3 adet uluslararası kitapta ve 2 adet ulusal kitapta bölüm yazarlıklarım mevcuttur. Bir çalışmam nedeniyle uluslararası bir kongreden travel grant ödülü kazandım.
4 adet uluslararası derginin editöryal board ve yayın kurulu üyeliğini yapmaktayım.
Uluslararası ve ulusal dergilerde çok sayıda makale hakemliği görevi yaptım.​

Scroll to Top

Sitemizi ziyaret ederek KVKK ve çerez kullanım politikamızı kabul etmiş sayılıyorsunuz.