Polis (POMEM) Göz Şartları

Polislik Göz Şartları

Doç. Dr. Fatih Çakır Gündoğan, polis okulları açısından düzenlenen sağlık yönetmeliğine polislik göz şartları açısından son derece hakim bir göz hastalıkları uzmanıdır. Polislik göz şartları bize hastalarımız tarafından en sık sorulan sorulardandır. ‘Polislikte gözlük kullanılır mı’, ‘polislikte göz derecesi en fazla kaç numara olmalıdır’ şeklinde çok sık sorularla karşılaşıyoruz. Çoğu kez gözlük kullanan hastalarımız polis olmaya karar vermekte ve excimer lazer operasyonu ile gözlükten kurtulmak istemektedirler. Günümüze kadar yüzlerce polis adayına excimer lazer ile lazer tedavisi yaptık ve polis okullarına girmelerini sağladık. Polis okullarına başvurmadan önce ayrıntılı bir göz muayenesi olmanızı öneririz. 

Polis olmak için gereken göz şartları şunlardır.

 1. Muayeneye kesinlikle kontakt lens kullanmadan gidilmelidir. Bu durum yönetmelikte açıkça belirtilmiştir.
 2. Miyoplarda, miyop+astigmat değeri en fazla -2.00 derece olmalıdır.
 3. Hipermetroplarda ise hipermetropi+astigmat değeri en fazla +1.00 derece olmalıdır.
 4. Mixt Astigmatlarda ise yönetmelikte transpozisyon yapılması gerektiği yönetmelikte belirtilmiştir. Bu kısım aslında çok açık değildir. Çünkü bilimsel olarak transpozisyon yapılması ya da yapılmaması bir kişinin göz numarasının değerini etkilemez. Bu nedenle verilecek kararlarda hukuki sonuçlar elde edilmesi muhtemeldir.
 5. Gözlükle ya da kontakt lens kullanırken yapılacak bir muayenede her iki gözün görme seviyelerinin toplamı en az 16/20 olmalıdır. Yani bir gözün görme seviyesi 7/10, diğer gözün görme seviyesi 8/10 ise, toplamda 15/20 elde edilir ve bu kişinin okula girmeye polislik göz şartları açısından uygun olmadığı değerlendirilir. 
 6. Bir gözün görme seviyesi en az 0.7 olmalıdır. Bir göz en az 0.7 görüyorsa diğer göz 1.0 görme seviyesine sahip olmalıdır. Yani bir gözün görme seviyesi 0.7, diğer gözün görme seviyesi 0.9 ise toplamda 5. maddeye göre 16/20 elde edilir ama bu durum polislik göz şartları açısından uygun değildir. 
 7. Kişinin görme seviyesini etkilemeyen lokalize, küçük ve periferik lens kesafetleri (katarakt) engel değildir.
 8. Korneada bulunan ve görme seviyesini etkilemeyen periferik kesafetler engel değildir.
POMEM Göz Şartları

Polislikte Gözlük Kullanılabilir mi?

POMEM okullarına girmek için gözlük kullanımı sınırlı bir şekilde kabul edilmektedir. Bu konu polislik okulları için hazırlanan sağlık şartlarını belirleyen yönetmelikte açıkça belirtilmiştir. Ancak okula girdikten sonra göz numarasının bozulması sonucunda herhangi bir sorun ortaya çıkmayacaktır. Polislikte gözlük kullanımı için kriterler yukarıda da yazdığımız gibi miyoplarda en fazla -2.00 derece, hipermetroplarda ise +1.00 derecedir. Bu açıdan polis okullarına girmeden önce ayrıntılı bir göz muayenesi olmanızı tavsiye ederiz. 

Lazer Tedavisi ve Polislik

Lazer tedavisi olmak polis olmaya engel teşkil etmemektedir. Polis olmak amacıyla lazer tedavisi olmak isteyen hastalarımız bazen en son dönemde lazer tedavisi olmaya gelmektedirler. Bunu önermiyorum. Polislik sağlık muayenesine girmeden önce en az 1 ay önce lazer tedavisi yaptırmayı öneriyorum. Farklı tip lazer tedavileri mevcut olup bunlar genel olarak PRK ve LASİK yöntemleri olarak bilinmektedir. Özellikle PRK yönteminde iyileşme dönemi önemlidir ve ilk 1 ay bunun için kritiktir. Bu nedenle 1 aylık zaman diliminin önemli olduğunu düşünüyorum. Excimer Lazer tedavisi ile ilgili merak ettiğiniz sorularınızın yanıtını bu yazıda bulabilirsiniz.

Polis (POMEM) Göz Şartları hakkında 142 yorum yapıldı.

 1. Hocam iyi günler , her iki gözde 0.25 derece hipermetrop ve -1 derece astıgmat POMEM ve muvazzaf subaylık için sorun oluşturur mu?

  1. Bir Gözümde Göz Tembelligi Var Bu Polis Olmaya Engel Olur Mu İlgilenirseniz Sevinirim

 2. Hocam iyi günler benim gözümün biri 3.50 diğeri 3.25 ben bu göz derecesi ile polisligin on sağlığını gecemezmiyim

   1. Sayın hocam POMEMi kazandım göz derecelerim 1.50 miyop +1 astigmat diğer göz 1.75+0.25 astigmat çıkıyor makinada daha yüksek veya düşük çıktığıda oldu dünya göz hastanesinde muayene oldum damlalı ölçümle 0.50 ye kadar düştü doktor lazere gerek olmadığını söyledi damlalı ve damlasız mercekle yazıları doğru okudum hepsini pomemde makina mi esastır doktor muayenesi mi muayene ile geçebilirmiyim makinada yüksek çıkıyor ama herhangi bi görme sorunum yok doktor sorun olursa damlalı ölçüm talep et dedi bu mümkün mü heyette lazerlik bi durumum olmadığını söylediler

    1. Doktor muayenesi ile geçebilir miyim hocam sorun olur mu bu makinada çıkan dereceler yüksek çünkü

 3. Hocam keratakonus hastasiyim, hastaligimin derecesi dusuk lakin miyoplugumun en sonki kontrolde sağ 3,
  sol 1 derece olmustu.
  Ayin 16 sinda yine kontrolum var ben gerilediğini düşünüyorum eger boyle bir durum soz konusu degilse gozumu cizdirsem fayda saglar mi?
  Ne onerirsiniz keratakonuslulara pek olumlu bakmiyor polis akademesi..
  Cok kararsiz kaldim cevaplarinizi bekliyorum hocam, sevgiler…

 4. Hocam merhabalar gözümde pterjium var ve kızarıyor ameliyat olursam PMYO ya engelmi

   1. Hocam benim sağ gözüm 2,75 astigmat sol gözüm 1,75 lazer tedavisi uygulansa pmyo’ya engel olur mu?cevaplanırsa mutlu olurum.

 5. Merhabalar, hocam benim göz derecem miyop (-)1.00 astigmat ise (-)1.25 polis olmak için yeterli mi?

   1. Hocam benim astigmatim var doktor 1.25 olduğunu söyledi sanırım miyop ta yok hipermetropta yok polislige engel mi lütfen cevap verin??

    1. Merhaba Emine Hanım,
     Gözün iris tabakasında olan bir ben ise sorun olacağını zannetmem. Gözün dışında ise ve çok büyük değilse muhtemelen o da sorun olmayacaktır.
     Aşağıdaki linke tıklayarak hakkımızda yorum yapmanız sizin gibi bizlere sosyal medya ve WhatsApp yolu ile ulaşan takipçilerimize desteğimiz açısından motive edici olacaktır. Çok teşekkür ederim.
     Doç. Dr. Fatih Çakır Gündoğan

     https://g.page/r/CdywofHadfRnEAg/review

   1. Ya bende de cok hafif bir şasılik var ben cok nadir belli oluyor bir gözümde tek var hastaneye gittim ameliyat olmak istedim ama doktor ameliyatlık bir durum yok dedi sorun teşkil edermi bilgin varsa yardımcı olabilirmisin

 6. Sağ göz 1.50 astigmat,sol göz 1.25 astigmat.
  Polislik için engel mıdır hocam?

 7. Astigmat olmama karşın benden düşük dereceli kişilerden daha iyi gördüğümü söyledi doktor.

 8. İdris Nebi duğan

  Mrb hocam kolay gelsin gözümde (ben) var ve bu POMEM e girmeme engel teşkil ediyor mu ?

 9. Hocam bir gözümde %20 görme kaybı varmış.Gittiğim doktor iki gözümünde görme gücünün 20 de 17 nin üzerinde oldugunu söyledi ama polis sağlık yönetmeliğine göre gecer miyim bir sey soylemedi.Geçer miyim?

 10. Merhabalar hocam miyop+astigmatta iki gözün toplamı mı 2 olmalı en fazla yok tek göz için mi en fazla 2 buna bir açıklık getirir misiniz rica etsem

    1. Merhaba Emine Hanım,
     Gözün iris tabakasında olan bir ben ise sorun olacağını zannetmem. Gözün dışında ise ve çok büyük değilse muhtemelen o da sorun olmayacaktır.
     Aşağıdaki linke tıklayarak hakkımızda yorum yapmanız sizin gibi bizlere sosyal medya ve WhatsApp yolu ile ulaşan takipçilerimize desteğimiz açısından motive edici olacaktır. Çok teşekkür ederim.
     Doç. Dr. Fatih Çakır Gündoğan

     https://g.page/r/CdywofHadfRnEAg/review

   1. hocam iyi günler benim sol gözümde duane sendromu tip 1 yani dışarı hareket kısıtlığı var aynı zamanda 1.35 astigmatım var astigmatı lazerle çizdirmeyi düşünüyorum ama Duane sendromu polis olmama engel teşkil eder mi acaba

   1. Hocam hızlı dönüşünüz için teşekkür ederim malesef İstanbul’da yaşamaktayım acaba sizin burda yonlendire bileceğiniz hekim varmıdır.Benim basvurduklarim malesef ya ölçüm yapamadılar sonuçlar başka bir doktorda farklı çıktı yada mevzuatı hiç bilmeyen hekimler oldu.Yardimlariniz için çok teşekkür ederim iyi çalışmalar.

 11. Merhaba, hocam 09.12.2020 tarihinde sol göz tek kas şaşılık ameliyatı oldum polisliğe engel mi ?

  1. Bende de var?sarı benek hastalığı diye geçiyo sağlık şartlarında bu hastalık engel teşkil ediyo .Sen girdin mi polislikte elediler mi bu yüzden?

 12. Merhaba hocam , -1.50 miyop , 0,50 astigmatım çıktı sizce Pomem ve Muaazaf subaylık için engel teşkil eder mi?

 13. Hocam merhaba benim gözümde miyop var birinde 1.25 digerinde 1.00 acaba polisliğe engel mi?

 14. Hocam benim sag gözumde 1.25 miyop ve 1.00 astigmat var solda ise 0.50 miyop ve 1.00 astigmat car acaba polislik icin engel olusturur mu?

 15. Hocam benim sol goz 1.50, sag goz 1.75 oraninda miyopluk var sizce bu pomem icin engel midir?

 16. Fatih bey göz tembelliği var sol gözde görme derecesi 1,50 civarı sağ gözde sıkıntı yok bu hemen anlaşır mı ?

 17. Hocam iyi günler benim göz derecelerim
  – 0.75 – 0.25 astigmat diğer gözüm ise +0.25 astigmat ise – 1.00 göz derecelerim yönetmeliğe göre geçiyor ama gözümde doğustan katarakt var sizce yeni yönetmeliğe göre polislikte geçermiyim

 18. Hocam merhaba. Polisliğe hazırlanıyorum gözümde siyah nokta var. Doktora gittiğimde retina yırtık değil bu duruma alışman lazım dedi. E nabız da vitreus bozukluğu olarak geçmiş. Polisliğe engel midir?

 19. adına vermeyen

  hocam benim sol gözüm 1 derece çıktı diğeri sağlam çok şükür şuan tam sınırdayım sizce yükselir mi temmuza kadar ? eğer yükseldi 1,5 oldu diyelim ben mart ayında 18 oluyorum lazer tedavisi olabiliyor muyum ? Hocam cevaplarsanız sevinirim

 20. Hocam doğuştan gelen katarakt varmış bende yeni muayene oldum ancak görmemde hiç bir kayıp yokmuş engellidir polisliğe tedavisi varmıdır

 21. Hocam bir gözümde cok hafif bir şaşılık var hastaneye gittim ameliyat olmak istedim ama doktor ameliyatlık bir durum yok dedi pmyo sağlık mülakatında sorun teşkil eder mi

 22. Aykut Bozkurt

  Hocam iyi günler, benim her iki gözümde de 1,75 astigmat var pomem için engelmidir ?

 23. Veysel ozger

  Hocam merhaba.2020 nin ocak ayinda goz dr sag gozumde 1 numara sol gozumde 0.50 astigmat var sadece dedi.
  Kontrol icin 10 gun once gittim sag goz 1 sol goz 0.50 astigmat var denildi. Bugun dr gittim sag goz 1.25 sol.goz yine ayni sekilde 0.50 denildi ama benim gozlugum sag goz 0.75 sol goz 0.50.
  Yani hocam cok kafa karistirici.
  Goz numaram 1.5 sag astigmat dior ama gozluk 0.75 ve ben o gozlukle cok net goruorum. Polislige engel mi. Yada asil numaram nedir.

 24. Hocam benim sağ sol -4 30 göz numaram hangi lazer tedavisini önerirsiniz ya da tedavi edilebilir mi polis olmam için ?

 25. Berkan elbir

  Hocam merhaba sol göz 0.75 astigmat dedi istanbulda doktor askerlige ve polislige engelmidir araştırmalarımda engel olmadığını duydum ama sizin gibi uzmanindan duymak isterim cevap verirseniz cok sevinirim ?

 26. Hocam merhaba. Bi gözüm 2 diğeri 2.25 derece miyop. Yönetmelikte sınır 2_2 diyor. Sizce geçme imkanım var mı

 27. merhaba size bir konuda bilgi almak için mesaj atmıstım ben polis olmak cok istiyorum hayatmdaki en büyük hedefim polis olmak sag ve sol gözümde miyop var ve dereceleri 1.25 ve 1.50 bu benim polis olmama engel olurmu dönüş yaparsanız cok sevinirm yks öğrencisiyim simdiden tşk ederim iyi günler dilerim

  1. Göz kuruluğu görme kaybına neden olmadıkça engel olmaz. Ama altta yatan başka sorunlar var ise ve saptanırsa engel olabilir. Pratikte ise engel olacağını düşünmüyorum.

 28. Hocam ben 5 yıl önce şaşılık ameliyatı oldum. Gözümdeki şaşılık düzeldi fakat ameliyat olmuş olmam sıkıntı çıkarır mı? Lazer ameliyatı DEĞİLDİ. Ayrıca sağ gözümde de fotofobi(Işık hassasiyeti) var. Bu saydıklarım engel teşkil eder mi? Şimdiden teşekkürler

 29. Hocam merhaba lütfen çevap verin çok önemli.
  Hocam gözümde renk körlüğü var polisliğe engel olduğunu biliyorum fakat birkaç yıl önce lens bulunmuş lensi alıp sağlık mülakatına girsem sorun olurmu bazı lenslere müsade ediliyomuş buda onlardanmı lütfen kısa sürede cevap verin.

 30. Necati yılmaz

  Hocam iyi günler.benimde sol göz 2.25 astigmat ve sağ göz 1.75 astigmat ve her iki gözde 0.75 miyop var.muayene olduğumda retinamın kalın olduğunu ve i-lasik yöntemine uygun olduğu söylendi.bu yöntem polisliğe sıkıntı yaratmaz değilmi hocam

 31. Hocam benim sol gözümde üveit var ama görme konusunda hiç bir sıkıntı yok %100 görüyor bu polisliğe engel olur mu sağ gözümde hiçbir hastalık bulunmuyor

 32. Hocam 2.maddede bahsettiğiniz miyop+astigmat 2 dereceyi geçmemeli demişsiniz,bu iki gözün toplamı mı yoksa tek göz için mi 2 dereceyi geçmemeli …teşekkürler

 33. Hocam tek göz kapağında arpacık gibi şalazyon var.. salazyon polisliğe engel midir sizce? lütfen görünce cevap yazsanız

 34. Hocam benim sol gözüm tam görüyor ama sağ gözüm temel kalmış bulanıklık var polis okuluna girebilir miyim

  1. Cihan ben de de o sıkın tıdan var ama benim sol da var sağ iyi görüyor ben amelyata oldum çizdir dim de durumu çok çok iyi oldu ben de merak ediyom sıkın tı olurmu olmaz mı diye acaba sen baş vur dun mu oldumu bi sıkın tı

 35. Emir abi ikimizde aynı sıkıntı yı yaşıyoruz daha başvurmamışım dedim tam herşeyden emin olim öyle başvuru yapayım abi bunun çaresini bulmak lazım eyer çaresini bulursan bana da haber ver abim

 36. Hocam benim muamele fişimde sadece S harfi olan yerde numaralar yazıyor sağ göz 1.25 sol göz 1 miyop olarak şimdi diğer harflerde bişey yazmadığı için o kısımlarda problemimin olmadığı anlamına geliyor dimi ?

 37. Özlem yılmaz

  Ben de blefarite bağlı göz kuruluğu var.Sağ gözümde 2.50 miyop 0.50 astigmat, sol gözümde 1.75 miyop 0.25 astigmat var. Gözlerimi çizdirmek istiyorum. Bunlar engel midir?

 38. hocam iyi günler sol 0.70 sağ 0.50 astigmat teşhisi koyuldu gözlük kullanıyorum polisliğe engel mi? Bir de astigmatı gözlük kullanarak azaltmak mümkün mü veya gözlük kullanmasam artabilir mi?

 39. Özcan tüfekçi

  Hocam merhabalar
  İleri derece uzağı görememe sıkıntım var
  Fakik göz için sabit lens opere planlanıyor
  Postop polislik başvurum da göz engelim devam edecek midir yoksa girmeye en azından göz açısından hak kazabiliyor muyum

 40. Hocam benim gözüm 0.75 ve 1.00 astigmat hafif miyopumda bu polislige engelmi . Birde astigmat derecesini ve miyopu dusurmek icin ne yapabilirim

 41. Hocam merhaba gözdeki leke engel mi acaba on sağlıkta geçtim ama sağlık raporu da sıkıntı olur mu? Cevap verirseniz sevinirim

 42. Sağ gözümde %80 görme engeli var sol gözüm de bişey yok bu polisliğe engel olurmu

 43. Hocam merhabalar sağ gözüm 1.25 sol gözüm 0.25 astigmat. Reçetedeki ilk değer (siferik sanırım) 0 pmyo ya engel midir ? Ameliyat gerekir mi? Teşekküler

 44. Hocam merhaba balıkesir civarında önerebileceğiniz bir hekim var mı acaba?

 45. sağ gözüm 0.75 sol ise 2.50 derece sol gözümde astikmat ve göz tembelliği var polis olabilir miyim hocam

  1. Merhaba Kadir Bey,
   Tek gözde 0.7’nin üzerinde görme seviyesine sahip olmanız gerekir. Göz dereceleriniz de sınırlar içinde ise engel olmaması gerekir. Kesin konuşmak için mutlaka muayene etmek gerekir. Kayseri yakınlarında iseniz muayene edebiliriz. Size verilen bilgi için için aşağıdaki bağlantıya tıklayarak bizimle ilgili yorum yazarsanız çok seviniriz. Teşekkür ederim.
   https://g.page/kayseri_goz_doktoru/review?mt

 46. Hocam sol gözümde 2.75 miyop var. Bir de gizli şaşılık varmış. Gözlerimi çizdiricem ama gizli şaşılık polisliğe engel midir? Tedavisi var mi? Ya her yerde araştırdım bir şey yazmıyor? Lütfen cevaplar mısınız?

 47. Hocam telefon ışığına bakmaktan dolayı göz kuruluğu var bende ama pomem için engel midir acaba?

  1. Merhaba Selim Bey,
   Bahsettiğiniz durum POMEM açısından engel teşkil etmez. Telefona bakarken ortaya çıkan göz kuruluğu geçicidir ve kronik göz kuruluğu değildir.
   Sizin gibi bizlere değişik platformlarda soru soran takipçilerimize verdiğimiz bu hizmet nedeniyle dolayı aşağıdaki linki tıklayıp google profilimize yorum yazabilirseniz çok sevinirim.
   https://g.page/kayseri_goz_doktoru/review?mt

 48. merhabalar doktor bey kronik kuru göz rahatsızlığı teşhisim var bu rahatsizlik engel midir raporlu depores kullaniyorum ikinci olarak da göz numaram miyop olarak 2nin üzerinde hastaligimdan dolayi doktor lazerle tedavi kuruluğu arttirabilir tavsiye etmiyorum dedi, farklı ne yapabilirim?

  1. Merhaba Kadir Bey,
   Göz kuruluğunda PRK lazer yöntemi yapılabilir. LASİK yöntemi uygun değildir. Ama göz kuruluğu çok şiddetli ise PRK yöntemi de yapılmayabilir. Göz kuruluğunun size engel çıkaracağını zannetmiyorum.
   Sizin gibi bizlere değişik platformlarda soru soran takipçilerimize verdiğimiz bu hizmet nedeniyle dolayı aşağıdaki linki tıklayıp google profilimize yorum yazabilirseniz çok sevinirim.
   https://g.page/kayseri_goz_doktoru/review?mt

 49. ramazan çevik

  merhaba hocam gözümün akında pinguekula var. fakat zararını görmedim ve görmeme de engel teşkil etmiyor. yine de bu durum polisliğe engel teşkil eder mi ?

  1. Merhaba Ramazan Bey,
   Pinguekula birçok kişide görülen ve çok önemli olmayan bir durumdur. Sizi muayene edecek olan doktorun bunu önemseyeceğini ve engel çıkaracağını zannetmiyorum. Muhtemelen size sorun çıkarmaz.
   Sizin gibi bizlere değişik platformlarda soru soran takipçilerimize verdiğimiz bu hizmet nedeniyle aşağıdaki linki tıklayıp google profilimize bir yorum yazabilirseniz çok sevinirim.
   https://g.page/kayseri_goz_doktoru/review?mt

 50. Hocam sol gözümde 0.75 sağ gözümde 1 derece astigmat var. Muayene olmustum engel olmaz denildi sizede sormak istedim polisliğe engelmi

 51. Hocam merhaba benim sol göz 1.50 sağ göz 1.25 miyop acaba engel varmı ve ameliyat a gerek varmı

  1. Merhaba Beyza,
   Sadece miyop ise ve bahsettiğin numaralar ise polisliğe engel değildir. Miyoplarda sınır -2.00’dır.
   Aşağıdaki linke tıklayarak hakkımızda yorum yapmanız sizin gibi bizlere sosyal medya ve whatsApp yolu ile ulaşan takipçilerimize desteğimiz açısından motive edici olacaktır. Çok teşekkür ederim.
   Doç. Dr. Fatih Çakır Gündoğan

   https://g.page/r/CdywofHadfRnEAg/review

 52. Merhaba hocam sol gözümde çok çok hafif bir şaşılık var doktor çok küçük belli bile degil dedi görmem tam uzagıda yakınıda sıkıntı olurmu polislik için lütfen cevaplayınız sizleri seviyoruz

 53. Korne nakli ve katarakt ameliyatı oldum göz tansiyonu da var(sadece sol göz), sağ gözdede 0.75 polisliğe engel teşkil eder mi? Nasıl bir tedavi izlemeleiyim

 54. Sol gözümde damar tıkanıklığı olmuştu sonradan açıldı damar fakat sağ gözümü kapatıp sadece solla baktığımda çok küçük bir yerde görme kaybı var. Küçük bir alan, polsi ya da askerliğe engel olur mu? Sadece ehliyet alırken doktora gösterdim hiç sorun olmadı muayenede.

 55. Merhaba hocam benim göz numaram sağ 3.0 ve sol 3.25 polisliğe engelmi lütfen cvp verin hocam

 56. Merhabalar hocam h50 strabismus teşhisi konuldu çok hafiften dikkat edilmedigi surece belli olmayan goz kayması çıktı muayene oldugum doktor hocam ameliyatlık bir durumumun olmadığını belirtti polislige engel midir Dinlediriciler 0.5 derece gozluk olması lazım

 57. 1- PMYO için No Touch Lazer olacam. Bu mesajı şu an(24 Nisan 2022) tarihinde yazıyorum. Alım ilanı Ağustos ayının başında gelecek. Bu tedaviyi ne zaman olmamı önerirsiniz?

  2- No Touch Lazer tedavisinden sonra görme seviyesi maksimum 1 ay sonra %100’e ulaşıyor. Ama damla kullanma süresi 6 ay. Ben bu tedaviyi 20 Haziran 2022 tarihinde yaptırsam, netlik gelse bile damlalar Aralık ayında bitecek. PMYO’da göz damlası kullanmak sıkıntı oluşturur mu?

  3- Sağ göz- Miyop: 1.50, Astigmat: 4.50, AXIS:180

  Sol göz- Miyop: 1.00, Astigmat: 4.50, AXIS: 170 (Bu numaralara no touch uygulanırsa kaç numara kalır gözümde)

 58. Sağ gözüm %98 görmüyor solda sıkıntı yok durum nedir hocam bekçilik için başvuru yapmak istiyorum

 59. HOCAM SELAMUN ALEYKÜM
  SAĞ 1.25 MİYOP 0.5 ASTİGMAT
  SOL 1 MİYOP 1.75 ASTIGMAT
  POLİSLİĞE ENGEL MİDİR?

  1. İhsan Eren Tavşan

   hocam Merhabalar lütfen yalvarırım cevap verin bana ben silahlı özel güvenlik olucam silahsız olurken bana gözlükle olabilir diye verildi onay silahlıya geçicem H52.2 hocam recetem lütfen bilgilendirin

 60. merhabalar biri 3.75 biri 4 gözümde miyop ve astigmat var. ameliyat olsam engel olur mu?

 61. İhsan Eren Tavşan

  hocam Merhabalar lütfen yalvarırım cevap verin bana ben silahlı özel güvenlik olucam silahsız olurken bana gözlükle olabilir diye verildi onay silahlıya geçicem H52.2 hocam recetem lütfen bilgilendirin

Yorumlar kapalı.

Scroll to Top
Doç. Dr. Fatih Çakır Gündoğan-Göz Doktoru
Önemli Bilgi-Okuyunuz
 • Yoğunluğumuz nedeniyle kişisel göz durumunuzun asker-polis olmanız için uygun olup olmadığı konusunda bilgi veremiyoruz.
 • Bu amaçla bize gönderilen whatsapp, mail ya da sosyal medya mesajlarına cevap veremiyoruz.
 • Muayenehanemiz Kayseri’dedir. Randevu alıp muayene sonrasında durumunuzla ilgili ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.
 • Daha fazla bilgi için bu pencereyi kapatıp sayfamızı okuyabilirsiniz.

Sitemizi ziyaret ederek KVKK ve çerez kullanım politikamızı kabul etmiş sayılıyorsunuz.