fbpx

Yüz Gençleştirme

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme Nedir?

Yaşa bağlı olarak genetik, güneş ışınları, normal yaşlanma süreci, çevre kirliliği gibi faktörlere bağlı olarak cildimizde bulunan hiyalüronik asit miktarı azalır. Bunun yanında kollajen miktarı azalır, ve bu moleküllerde kırılmalar ve hasarlar oluşur.

Ayrıca cilt altındaki yağ dokusunda atrofi adı verilen azalma ortaya çıkar. Tüm bunların sonucunda yüz cildinde kırışıklıklar, sarkmalar ve cansızlık ortaya çıkar. İşte yüz gençleştirme dediğimiz tedavi şekli ciltte azalan bu moleküllerin yerine konulmasıdır. Yüz gençleştirme (gençlik aşısı) cilde yaşa ve cildin durumuna bağlı olarak oluşan 2-5 seans yapılabilen bir enjeksiyon işlemidir. 

Gençlik Aşısı

H100 Gençlik Aşısı

Gençlik Aşısı adı verilen solusyonda hiyalüronik asit, mannitol, mineraller, vitaminler, aminoasitler ve kollajen bulunur. Hiyalüronik asit cilde esneklik ve canlılık verir. Ciltte su tutarak kaldırma etkisi yapar. 

Gençlik Aşısı Kırışıklıkları Giderir Mi?

Gençlik Aşısı yönteminde cilde verilen maddeler ciltte esneklik, dolgunluk ve parlama oluşturması yanında çizgilenmelerin kaybolmasını da sağlar. 

Yüz Estetiği
Call Now Button Scroll to Top
Kayseri Göz Doktoru, Doç. Dr. Fatih Çakır Gündoğan
Bültenime Abone Olun