Göz Ameliyatı İçin Nelere Dikkat Edilmelidir?

Göz Ameliyatı Riskli Midir?

Göz ameliyatı ile ilgili günlük pratiğimizde bizlere çok sık sorular sorulmaktadır. ‘Göz ameliyatı riskli midir?’, ‘Göz ameliyatının garantisi var mı?’, ‘Göz ameliyatı olursam ileriki yıllarda başka bir sorunla karşılaşır mıyım?’ soruları sıklıkla sorulmaktadır.

Her ameliyat risklidir. Riski olmayan hiçbir ameliyat yoktur! Bu nedenle bu soru tek başına yeterli değildir. ‘Riskleri nelerdir ve bu risklerin ortaya çıkma ihtimali nedir?’ sorusu daha doğru bir sorudur. Bu sorunun cevabı ise göz ameliyatlarının çeşitleri arasında farklılık göstermektedir. Örneğin, retina yırtılması ve retina dekolmanı nedeniyle yapılacak bir ameliyatta ortaya çıkabilecek risklerin ihtimali, katarakt ameliyatına göre daha fazladır.

Göz Ameliyatı
Göz Ameliyatı

Göz Ameliyatı İçin Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Göz ameliyatı olmayı planlayan hastaların öncelikle dikkat etmesi gereken konu ameliyat olacakları hekime karar vermeleridir. Her doktor her alanda iyi olmayabilir. Bazı göz doktorları retina ameliyatları konusundan tecrübe sahibi iken, bazıları lazer göz ameliyatı konusunda daha tecrübeli olabilmektedir. Bunun yanında ameliyatın yapılacağı hastane de önemlidir. Ameliyathanenin sterilizasyon koşulları, ameliyatta kullanılacak sarf malzemeleri ve cerrahi aletler de oldukça önemlidir.

Göz ameliyatları kategorisinden daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Scroll to Top

Sitemizi ziyaret ederek KVKK ve çerez kullanım politikamızı kabul etmiş sayılıyorsunuz.