Göz Çizdirme Ücretleri

Bu sayfada Doç. Dr. Fatih Çakır Gündoğan göz çizdirme fiyatları konusunda bilgi vermektedir. Göz çizdirme fiyatları bizlere en sık sorulan soruların başında gelmektedir. 

Göz Çizdirme Fiyatları Neden Çok Değişkendir?

Günlük göz çizdirme pratiğimizde en sık uyguladığımız üç tip excimer lazer yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemleri PRK, No-Touch ve LASİK yöntemleri olarak sıralayabiliriz. Halk arasında bu yöntemlerin tamamı göz çizdirme olarak bilinmektedir. Miyopi, hipermetropi ve astigmat gibi kişinin görme seviyesini olumsuz etkileyen sık görülen görme kusurlarına karşı excimer lazer operasyonları çok sık uyguladığım operasyonlardan bir tanesidir. Bu nedenler göz çizdirme fiyatları tarafımıza sıkça sorulmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olmak için bizimle iletişime geçiniz.

Göz Çizdirme Fiyatları

Doktorlar Arasındaki Fark ve Göz Çizdirme Fiyatları

Doktorlar arasındaki farklardan göz çizdirme fiyatları açısından önemli bir etmendir. Her meslekte olduğu gibi doktorlar arasında da ciddi farklar olabilmektedir. Sürekli okuyarak ve güncel gelişmeleri takip ederek mesleğini devam ettiren bir doktor ile 10 yıl öncesinden kalan bilgileri ile günlük hekimlik pratiğini devam ettiren bir doktor elbette aynı olamaz. Bu hekimler arasındaki farklılık cerrahi yeteneklerine de genellikle yansımaktadır. Sonuçta kendini yenileyen ve mesleğinin üzerine düşen hekim daha fazla ameliyat yapmakta ve cerrahi melekeleri gelişmekte ve daha fazla tercih edilir hale gelmektedir. Bu da böyle bir hekimin ücretlerinin bir miktar yükselmesine neden olmaktadır. 

Cihazlar Arasındaki Farklar

Cihazlar arasındaki farklar da göz çizdirme fiyatları açısından önemli bir etkendir. PRK lazer işleminde sadece excimer lazer cihazı kullanılmaktadır. No-touch işleminde yine sadece excimer lazer cihazı kullanılmakla birlikte  iki farklı lazer paterni devreye girmektedir. Bu da no touch lazer fiyatlarını bir miktar artırmaktadır. LASİK excimer lazer işlemi ise iki şekilde uygulanmaktadır. Bunlardan bir tanesinde mikrokeratom adı verilen minik cerrahi bıçaklar kullanılırken diğerinde femtosaniye lazer adı verilen ikinci bir lazer cihazı kullanılmaktadır. Femtosaniye lazer cihazının kullanımı göz çizdirme fiyatları açısından ciddi anlamda belirleyici bir faktördür. Ayrıca kullanılan excimer lazer  cihazının teknolojik durumu da önemlidir. 20 yıl öncesinin teknolojisini kullanan bir excimer lazer cihazı ile son teknoloji ürünü excimer lazer cihazları arasında da elbette farklılıklar mevcuttur.   

Hastaneler Arasındaki Farklar

Hastaneler arasında da fiyatlar değişmektedir. Ancak bu değişkenlik nihai olarak ‘en kaliteli fiyatı en yüksektir’ olarak değerlendirilmemelidir. Hastanelerin pazarlama stratejileri ile fiyatlar yakından ilişkilidir.

Nasıl Karar Vermelisiniz?

Herhangi bir cerrahi işlemde ve operasyonda olduğu gibi operasyon sonucunu belirleyen en önemli faktör operasyonu yapacak hekimdir. İkincisi ise hekimin kullanacağı cerrahi malzeme ve lazer cihazlardır. Bu nedenle öncelikle hekiminizi belirlemelisiniz. Seçtiğiniz doktor konusunda uzmanlaşmış, etik ve ahlaki duyarlılıkları olan ve mesleğinde kendini kanıtlamış bir hekim olmalıdır. Çok yüksek olmayan göz çizdirme fiyat farklılıkları göze alınmalıdır. Unutmayın ki gözlerinizle bir ömür boyu birlikte olacaksınız. 

Excimer Lazerle ilgili sık sorulan sorular arasında fiyatlar önemli bir yer tutmaktadır. Bu sayfada bu konuda bilgi vermeye çalıştık. 

Scroll to Top
lazer göz ameliyatı kayseri
LAZER OPERASYONLARINDA
% 15 İNDİRİM

30 KASIM 2023 TARİHİNE KADAR GEÇERLİDİR!

DOÇ. DR. FATİH ÇAKIR GÜNDOĞAN

Sitemizi ziyaret ederek KVKK ve çerez kullanım politikamızı kabul etmiş sayılıyorsunuz.