Kayseri Maya Göz Hastanesi

Kayseri Maya Göz Hastanesi, Orta Anadolu Bölgesinde sahip olduğu son teknoloji ürünü tıbbi cihazları ve tecrübeli ve saygın hekim kadrosu ile Kayseri ve çevresindeki iller açısından büyük bir eksikliği kapatmaktadır. En son olarak Oftalmoloji alanında Uluslararası Yeterliliğini kanıtlamış olan Doç.Dr. Fatih Çakır Gündoğan’ı da  kadrosuna dahil etmiştir. 

Maya Göz Hastanesi

Maya Göz ve Excimer Lazer Operasyonları

Kayseri Maya Göz Hastanesi’nde Göz Hastalıkları alanında her türlü tetkik ve tedavi işlemleri son teknoloji ürünü cihazlarla yapılmaktadır. Özellikle Excimer Lazer alanına son teknoloji olan Femto-LASİK teknolojisi kullanılmaktadır. Femto-LASİK işlemleri artık bir dünya markası haline gelmiş Alcon marka Femto-Lazer ile Excimer Lazer cihazları ile uygulanmaktadır. Özel Kayseri Maya Göz Hastanesinde excimer lazer yöntemleri olarak PRK (fotorefraktif keratektomi), No-touch lazer ve Femto-LASİK  operasyonları yapılmaktadır. Doç. Dr. Fatih Çakır Gündoğan’ın Excimer Lazer konusundaki video açıklamaları için tıklayınız.

Retina Ameliyatları

Retina Ameliyatları konusunda uzman olan Doç.Dr. Fatih Çakır Gündoğan tarafından yapılmaktadır. Retina ameliyatları gözün arka kısmında görmemiz açısından çok önemli olan retina üzerinde gerçekleştirilen son derece hassas ameliyatlardır. Retina ameliyatları genellikle şeker hastalığına bağlı görme kayıplarınaretina yırtıklarına, retina deliklerine bağlı görme kayıplarında uygulanmaktadır. Kayseri Maya Göz Hastanesi’nde retina hastalıklarında kullanılan tıbbi cihazlar ve cerrahi aletler son teknoloji ürünü cihaz ve aletlerdir. 

Maya Göz ve Katarakt Ameliyatları

Katarakt ameliyatları son teknoloji olan Fako yöntemi ile yapılmaktadır. Bu teknolojide yine Alcon Firmasına ait son teknoloji ürünü cihazlar kullanılmaktadır. Ayrıca kullanılan mercekler de aynı firmaya ait kaliteli merceklerdir. Maya Göz Hastanesinde katarakt ameliyatlarında uygulanan tüm mercek tipleri bulunmaktadır. Doç. Dr. Fatih Çakır Gündoğan özellikle akıllı merceklerin uygulanması konusunda son derece tecrübeli bir hekimdir. Doç.Dr. Fatih Çakır Gündoğan’dan randevu almak için burayı tıklayınız.

Göz Kapak Ameliyatları

Kayseri Maya Göz Hastanesi’nde göz kapak düşüklüğü, göz kapak cilt gevşekliği ve sarkması, göz kapak torbalanması, göz kapak içe veya dışa dönmesi ameliyatları yapılmaktadır. Göz Kapak ameliyatları son derece hassas ameliyatlar olup mutlaka bu konuda bilgi ve tecrübe sahibi olan hekimler tarafından yapılmalıdır. 

Mezoterapi Uygulamaları

Mezoterapi uygulamaları genel bir terim olup cilt içine enjeksiyon yapılmasını ifade etmektedir. Mezoterapi özellikle lokal kas-iskelet sistemi ağrılarında, başta yüz olmak üzere vücudun başka bölgelerine estetiksel amaçlı uygulamalarda, saç dökülmelerinde, selülit tedavisinde uygulanmaktadır. Kayseri Maya Göz Hastanesi’nde mezoterapi uygulamaları Doç.Dr. Fatih Çakır Gündoğan tarafından uygulanmaktadır.

Maya Göz Hasta Dağılımı

Maya Göz Hastanesine başvuran hastaların önemli bir kısmı Kayseri’nin komşu illerinden gelen hastalardır. Bu anlamda Maya Göz Hastanesi’ne İç Anadolu Bölgesi’ne kaliteli hizmet veren bölgesel bir hastane gözüyle bakabiliriz.  

Doç.Dr. Fatih Çakır Gündoğan

Doç.Dr. Fatih Çakır Gündoğan Nisan 2017 yılından itibaren Kayseri Maya Göz Hastanesinde çalışmaktadır. Excimer Lazer, Katarakt, Retina Ameliyatları, Göz Kapak Ameliyatları, Gözyaşı Kanal Tıkanıklığı Ameliyatları Yapmaktadır. 

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır